Profil działalności

ALUCAST Wrocław Sp. z o.o. jest nowoczesnym dostawcą precyzyjnych, wysokojakościowych odlewów aluminiowych dla potrzeb przemysłu lotniczego, obronnego, motoryzacyjnego i elektromaszynowego.

Posiadamy linie produkcyjne do wykonywania odlewów z zastosowaniem form piaskowych, kokilowych i ciśnieniowych.

Realizujemy zamówienia od fazy projektowania formy i prototypu do ciągłych dostaw, w skali od małych serii do produkcji wielkoseryjnej.

Jesteśmy uznanym producentem odlewów na rynek wtórny, realizowanych na podstawie wzoru klienta.

Poddajemy nasze odlewy zgodnie z wymaganiami klienta procesom: sprawdzania i kontroli, uszlachetniania cieplnego, obróbki mechanicznej, obróbki powierzchniowej i malowania. Zapewniamy dostawę kompletnego, gotowego wyrobu, do wybranego odbiorcy naszego klienta, w określonych ilościach i czasie.

W ramach grupy kapitałowej korzystamy z ponad 65 letniej tradycji, wiedzy i doświadczenia Zakładu Odlewniczego Hydral – jednego z czołowych dostawców odlewów dla producentów: maszyn, urządzeń hydraulicznych i pneumatycznych, układów zasilania i sterowania, osprzętu elektrycznego, optycznego i elektronicznego.

Z naszymi klientami tworzymy długotrwałe więzi gospodarcze, zapewniając nasz udział i odpowiedzialność w rozwoju i ciągłym doskonaleniu wyrobu.